potem
Poprawna pisownia
po tem
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
potem
Dlaczego tak się pisze?
Słowo 'potem’ jest przysłówkiem oznaczającym 'później’, 'następnie’. Jest to jedna forma zapisu tego słowa, która jest uznawana za poprawną. Natomiast 'po tem’ jest błędnym zapisem, ponieważ nie jest on poprawną konstrukcją w języku polskim. W polskiej gramatyce przysłówki nie powinny być dzielone na dwa wyrazy, jeśli tworzą jedną jednostkę znaczeniową.
Przykłady poprawnej pisowni
Zadanie z matematyki zrobimy potem.
Najpierw pójdę na zakupy, a potem odwiedzę babcię.
Spotkamy się na kawie, a potem wybierzemy się na spacer.
Najpierw pójdę na zakupy, a potem odwiedzę babcię.
Spotkamy się na kawie, a potem wybierzemy się na spacer.
Czy to było pomocne??
0 / 0