agnostyk
Poprawna pisownia
agnoztyk
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
agnostyk
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia zapożyczenia z języka greckiego to „agnostyk”. Błędna forma „agnoztyk” wynika z błędnego przyporządkowania głoski 'g’ do polskiego wzorca ortograficznego.
Przykłady poprawnej pisowni
On jest agnostykiem, nie wierzy w istnienie Boga.
Agnostycyzm to pogląd filozoficzny, który nie zajmuje stanowiska w kwestii istnienia Boga.
Zamiast pisać 'agnoztyk’, należy używać 'agnostyk’.
Czy to było pomocne??
0 / 0