Jak się pisze agnostyk czy agnoztyk?

agnostyk
Poprawna pisownia
agnoztyk
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

agnostyk

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia zapożyczenia z języka greckiego to „agnostyk”. Błędna forma „agnoztyk” wynika z błędnego przyporządkowania głoski 'g’ do polskiego wzorca ortograficznego.

Przykłady poprawnej pisowni

On jest agnostykiem, nie wierzy w istnienie Boga.

Agnostycyzm to pogląd filozoficzny, który nie zajmuje stanowiska w kwestii istnienia Boga.

Zamiast pisać 'agnoztyk’, należy używać 'agnostyk’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *