Jak się pisze absencja czy apsencja?

absencja
Poprawna pisownia
apsencja
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

absencja

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „absencja” jest zapożyczeniem z języka francuskiego i zostało prawidłowo zaspolszczone. Forma „apsencja” jest błędna ze względu na nieprawidłową pisownię samogłoski „e”.

Przykłady poprawnej pisowni

Z powodu choroby zgłosił swoją absencję.

Długa absencja w pracy spowodowała problemy.

Zamiast pisać 'apsencja na lekcji’, należy używać formy 'absencja na lekcji’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *