Jak się pisze bez kalorii czy bez kalorji?

bez kalorii
Poprawna pisownia
bez kalorji
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

bez kalorii

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „kaloria” jest zapożyczeniem z języka francuskiego i zostało w pełni zintegrowane z językiem polskim, przyjmując polską ortografię. Nie stosuje się w nim zatem oryginalnego zapisu z 'j’.

Przykłady poprawnej pisowni

Dieta bez kalorii jest niemożliwa do utrzymania.

Produkty bez kalorii często zawierają sztuczne słodziki.

Zamiast pisać 'deser bez kalorji’, należy używać formy 'deser bez kalorii’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *