beznadziei
Poprawna pisownia
besnadziei
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
beznadziei
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „beznadziei”, ponieważ jest to forma dopełniacza liczby pojedynczej rzeczownika „beznadzieja”. Błędna forma „besnadziei” wynika z nieprawidłowego zastosowania zasady pisowni ę/e.
Przykłady poprawnej pisowni
Stanął w obliczu beznadziei.
W jego oczach malowała się beznadzieja.
Zamiast pisać 'wpadł w besnadziei’, należy napisać 'wpadł w beznadzieję’.
Czy to było pomocne??
0 / 0