Jak się pisze beznadziei czy besnadziei?

beznadziei
Poprawna pisownia
besnadziei
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

beznadziei

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „beznadziei”, ponieważ jest to forma dopełniacza liczby pojedynczej rzeczownika „beznadzieja”. Błędna forma „besnadziei” wynika z nieprawidłowego zastosowania zasady pisowni ę/e.

Przykłady poprawnej pisowni

Stanął w obliczu beznadziei.

W jego oczach malowała się beznadzieja.

Zamiast pisać 'wpadł w besnadziei’, należy napisać 'wpadł w beznadzieję’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *