Jak się pisze biegunie czy biegonie?

biegunie
Poprawna pisownia
biegonie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

biegunie

Dlaczego tak się pisze?

Forma „biegunie” jest poprawna, ponieważ jest to forma miejscownika liczby pojedynczej od rzeczownika „biegun”. Forma „biegonie” jest błędna, ponieważ nie istnieje w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Znajdujemy się na biegunie północnym.

Na biegunie południowym panują ekstremalne warunki.

Zamiast pisać 'na biegonie’, należy użyć formy 'na biegunie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *