Jak się pisze byłbym czy bym był?

byłbym
Poprawna pisownia
bym był
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

byłbym

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to „byłbym”, ponieważ jest to forma przypuszczająca czasownika 'być’ w trybie warunkowym. Zgodnie z regułami gramatycznymi języka polskiego, w zdaniach warunkowych należy używać formy 'byłbym’ zamiast rozdzielania na 'bym’ i 'był’.

Przykłady poprawnej pisowni

Gdybym miał więcej czasu, byłbym w stanie to zrobić.
Jeśli byłbym bogaty, podróżowałbym po świecie.
Gdybyś był moim przyjacielem, byłbym ci wdzięczny.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *