byłbym
Poprawna pisownia
bym był
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
byłbym
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „byłbym”, ponieważ jest to forma przypuszczająca czasownika 'być’ w trybie warunkowym. Zgodnie z regułami gramatycznymi języka polskiego, w zdaniach warunkowych należy używać formy 'byłbym’ zamiast rozdzielania na 'bym’ i 'był’.
Przykłady poprawnej pisowni
Gdybym miał więcej czasu, byłbym w stanie to zrobić.
Jeśli byłbym bogaty, podróżowałbym po świecie.
Gdybyś był moim przyjacielem, byłbym ci wdzięczny.
Jeśli byłbym bogaty, podróżowałbym po świecie.
Gdybyś był moim przyjacielem, byłbym ci wdzięczny.
Czy to było pomocne??
0 / 0