Jak się pisze Hejt czy chejt?

hejt
Poprawna pisownia
chejt
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

hejt

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „hejt” jest zapożyczeniem z języka angielskiego („hate”) i zgodnie z zasadami polskiej ortografii, zachowuje oryginalną pisownię. Nie ma podstaw do wprowadzania dodatkowych znaków diakrytycznych.

Przykłady poprawnej pisowni

W internecie panuje ogromny hejt.

Należy unikać hejtu w dyskusjach.

Zamiast pisać 'chejt’, należy używać 'hejt’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *