Jak się pisze ciele czy ciele?

ciele
Poprawna pisownia
ciele
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

ciele

Dlaczego tak się pisze?

Słowo 'ciele’ jest poprawne w kontekście użycia w zdaniach dotyczących ciała, a także jako forma miejscownika od 'ciało’. W języku polskim nie ma potrzeby stosowania dodatkowych znaków diakrytycznych w tym przypadku. Zasady gramatyczne nakazują, aby przy użyciu słowa 'ciało’ w formie miejscownika, używać formy 'ciele’.

Przykłady poprawnej pisowni

W ciele człowieka zachodzi wiele skomplikowanych procesów.
Ona czuje się dobrze w swoim ciele.
Każde ciało jest piękne na swój sposób.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *