ciele
Poprawna pisownia
ciele
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
ciele
Dlaczego tak się pisze?
Słowo 'ciele’ jest poprawne w kontekście użycia w zdaniach dotyczących ciała, a także jako forma miejscownika od 'ciało’. W języku polskim nie ma potrzeby stosowania dodatkowych znaków diakrytycznych w tym przypadku. Zasady gramatyczne nakazują, aby przy użyciu słowa 'ciało’ w formie miejscownika, używać formy 'ciele’.
Przykłady poprawnej pisowni
W ciele człowieka zachodzi wiele skomplikowanych procesów.
Ona czuje się dobrze w swoim ciele.
Każde ciało jest piękne na swój sposób.
Ona czuje się dobrze w swoim ciele.
Każde ciało jest piękne na swój sposób.
Czy to było pomocne??
0 / 0