czego bym nie
Poprawna pisownia
czego bymnie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
czego bym nie
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „czego bym nie” ze względu na konieczność rozdzielnej pisowni partykuły „by” oraz spójnika „nie”. Są to odrębne elementy składniowe, które nie mogą być łączone.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie wiem, czego bym nie zrobił dla niej.
Nie ma znaczenia, czego bym nie spróbował, i tak się nie uda.
Zamiast pisać 'czego bymnie zrobił’, należy użyć formy 'czego bym nie zrobił’.
Czy to było pomocne??
0 / 0