Jak się pisze dla Kingi czy dla kingjii?

dla Kingi
Poprawna pisownia
dla kingjii
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

dla Kingi

Dlaczego tak się pisze?

Forma 'dla Kingi’ jest poprawna, ponieważ jest zgodna z zasadami pisowni imion własnych w języku polskim. Imiona piszemy z wielkiej litery i zgodnie z ich standardową ortografią, bez dodawania zbędnych znaków.

Przykłady poprawnej pisowni

Kupiłem prezent dla Kingi na urodziny.

List został napisany dla Kingi i jej siostry.

Zamiast pisać 'dla kingjii’, należy użyć formy 'dla Kingi’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *