dla Kingi
Poprawna pisownia
dla kingjii
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
dla Kingi
Dlaczego tak się pisze?
Forma 'dla Kingi’ jest poprawna, ponieważ jest zgodna z zasadami pisowni imion własnych w języku polskim. Imiona piszemy z wielkiej litery i zgodnie z ich standardową ortografią, bez dodawania zbędnych znaków.
Przykłady poprawnej pisowni
Kupiłem prezent dla Kingi na urodziny.
List został napisany dla Kingi i jej siostry.
Zamiast pisać 'dla kingjii’, należy użyć formy 'dla Kingi’.
Czy to było pomocne??
0 / 0