dopiero
Poprawna pisownia
do-piero
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
dopiero
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'dopiero’, ponieważ jest to przysłówek oznaczający moment w czasie, w którym coś się wydarzyło lub wydarzy. Reguła gramatyczna mówi, że takie przysłówki nie powinny być dzielone na dwie części. W polskim języku nie ma formy 'do-piero’.
Przykłady poprawnej pisowni
Dopiero teraz zrozumiałem, o co chodzi.
Musisz dopiero poczekać na swoją kolej.
Dopiero co wróciłem z wakacji.
Musisz dopiero poczekać na swoją kolej.
Dopiero co wróciłem z wakacji.
Czy to było pomocne??
0 / 0