drobiazgu
Poprawna pisownia
drobiazku
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
drobiazgu
Dlaczego tak się pisze?
Forma 'drobiazgu’ jest poprawna, ponieważ jest to forma dopełniacza liczby pojedynczej rzeczownika 'drobiazg’. 'Drobiazku’ jest formą błędną, niezgodną z zasadami deklinacji rzeczowników w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie zauważyłem żadnego drobiazgu w tym pokoju.
Posprzątaj ten drobiazg z biurka.
Zamiast pisać 'Nie znalazłem żadnego drobiazku’, należy napisać 'Nie znalazłem żadnego drobiazgu’.
Czy to było pomocne??
0 / 0