Jak się pisze espresso czy ekspreso?

espresso
Poprawna pisownia
ekspreso
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

espresso

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „espresso” jest zapożyczeniem z języka włoskiego i w języku polskim najczęściej używa się go w oryginalnej pisowni. Chociaż dopuszczalne jest spolszczenie, forma „espresso” jest zdecydowanie bardziej rozpowszechniona i preferowana w standardowym języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Zamówiłem podwójną porcję espresso.

Espresso to mój ulubiony napój na rozpoczęcie dnia.

Zamiast pisać 'ekspreso’, należy używać 'espresso’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *