espresso
Poprawna pisownia
ekspreso
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
espresso
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „espresso” jest zapożyczeniem z języka włoskiego i w języku polskim najczęściej używa się go w oryginalnej pisowni. Chociaż dopuszczalne jest spolszczenie, forma „espresso” jest zdecydowanie bardziej rozpowszechniona i preferowana w standardowym języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Zamówiłem podwójną porcję espresso.
Espresso to mój ulubiony napój na rozpoczęcie dnia.
Zamiast pisać 'ekspreso’, należy używać 'espresso’.
Czy to było pomocne??
0 / 0