Jak się pisze infantylność czy infantylia?

infantylność
Poprawna pisownia
infantylia
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

infantylność

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „infantylność” jest poprawną, spolszczoną formą zapożyczenia z języka łacińskiego. Forma „infantylia” jest niepoprawna, ponieważ nie jest zgodna z zasadami tworzenia rzeczowników w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Jego zachowanie świadczy o dużej infantylności.

Infantylność jest często mylona z dziecięcością.

Zamiast pisać 'wykazuje infantylia’, należy użyć formy 'wykazuje infantylność’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *