infantylność
Poprawna pisownia
infantylia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
infantylność
Dlaczego tak się pisze?
Słowo „infantylność” jest poprawną, spolszczoną formą zapożyczenia z języka łacińskiego. Forma „infantylia” jest niepoprawna, ponieważ nie jest zgodna z zasadami tworzenia rzeczowników w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Jego zachowanie świadczy o dużej infantylności.
Infantylność jest często mylona z dziecięcością.
Zamiast pisać 'wykazuje infantylia’, należy użyć formy 'wykazuje infantylność’.
Czy to było pomocne??
0 / 0