Jak się pisze jaką czy jakas?

jaką
Poprawna pisownia
jakas
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

jaką

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „jaką”, ponieważ jest to forma pytającą/okolicznikową przymiotnika „jaki” w rodzaju żeńskim, liczbie pojedynczej, narzędniku. Forma „jakas” pomija niezbędny znak diakrytyczny.

Przykłady poprawnej pisowni

Jaką sukienkę wybrałaś na bal?

Jaką drogą pojedziemy do Warszawy?

Zamiast pisać 'jakas książka’, należy użyć formy 'jaką książkę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *