jaką
Poprawna pisownia
jakas
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
jaką
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „jaką”, ponieważ jest to forma pytającą/okolicznikową przymiotnika „jaki” w rodzaju żeńskim, liczbie pojedynczej, narzędniku. Forma „jakas” pomija niezbędny znak diakrytyczny.
Przykłady poprawnej pisowni
Jaką sukienkę wybrałaś na bal?
Jaką drogą pojedziemy do Warszawy?
Zamiast pisać 'jakas książka’, należy użyć formy 'jaką książkę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0