jedziecie
Poprawna pisownia
jedziedzie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
jedziecie
Dlaczego tak się pisze?
Forma „jedziedzie” jest błędna. Poprawna forma to „jedziecie”, będąca drugą osobą liczby mnogiej czasu teraźniejszego od czasownika „jechać”. Błąd wynika z nieprawidłowego zastosowania końcówki.
Przykłady poprawnej pisowni
Dzieci, jedziecie już do domu?
Gdzie jedziecie na wakacje?
Zamiast pisać 'jedziedzie’, należy używać 'jedziecie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0