Jak się pisze Jedziecie czy jedziedzie?

jedziecie
Poprawna pisownia
jedziedzie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

jedziecie

Dlaczego tak się pisze?

Forma „jedziedzie” jest błędna. Poprawna forma to „jedziecie”, będąca drugą osobą liczby mnogiej czasu teraźniejszego od czasownika „jechać”. Błąd wynika z nieprawidłowego zastosowania końcówki.

Przykłady poprawnej pisowni

Dzieci, jedziecie już do domu?

Gdzie jedziecie na wakacje?

Zamiast pisać 'jedziedzie’, należy używać 'jedziecie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *