kapie
Poprawna pisownia
kape
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
kapie
Dlaczego tak się pisze?
Forma „kape” jest niepoprawna ze względu na brak wymaganego przez polską ortografię znaku diakrytycznego – litery „i” z kropką. Poprawna forma to „kapie”, zgodnie z zasadą zapisu samogłosek nosowych.
Przykłady poprawnej pisowni
Deszcz kapie z nieba.
Z kranu kapie woda.
Zamiast pisać 'kape’, należy używać 'kapie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0