klasnąłem
Poprawna pisownia
klaslem
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
klasnąłem
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „klasnąłem”, ponieważ odzwierciedla ona poprawną pisownię z użyciem litery 'ą’ w miejscu, gdzie występuje samogłoska nosowa. Pominięcie znaku diakrytycznego stanowi błąd ortograficzny.
Przykłady poprawnej pisowni
Z radości klasnąłem w dłonie.
Kiedy usłyszał dobrą nowinę, klasnąłem z zadowoleniem.
Zamiast pisać 'klaslem’, należy używać 'klasnąłem’.
Czy to było pomocne??
0 / 0