Jak się pisze klasnąłem czy klaslem?

klasnąłem
Poprawna pisownia
klaslem
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

klasnąłem

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to „klasnąłem”, ponieważ odzwierciedla ona poprawną pisownię z użyciem litery 'ą’ w miejscu, gdzie występuje samogłoska nosowa. Pominięcie znaku diakrytycznego stanowi błąd ortograficzny.

Przykłady poprawnej pisowni

Z radości klasnąłem w dłonie.

Kiedy usłyszał dobrą nowinę, klasnąłem z zadowoleniem.

Zamiast pisać 'klaslem’, należy używać 'klasnąłem’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *