klaustrofobia
Poprawna pisownia
klaustro fobia
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
klaustrofobia
Dlaczego tak się pisze?
Wyraz „klaustrofobia” jest zapożyczeniem z języka greckiego i został w pełni spolszczony. Pisownia rozdzielna jest niepoprawna, ponieważ nie odzwierciedla współczesnej normy ortograficznej dla tego typu wyrazów.
Przykłady poprawnej pisowni
Moja siostra cierpi na klaustrofobię.
W ciasnych pomieszczeniach odczuwa silną klaustrofobię.
Zamiast pisać 'cierpi na klaustro fobię’, należy użyć formy 'cierpi na klaustrofobię’.
Czy to było pomocne??
0 / 0