Jak się pisze Klaustrofobia czy klaustro fobia?

klaustrofobia
Poprawna pisownia
klaustro fobia
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

klaustrofobia

Dlaczego tak się pisze?

Wyraz „klaustrofobia” jest zapożyczeniem z języka greckiego i został w pełni spolszczony. Pisownia rozdzielna jest niepoprawna, ponieważ nie odzwierciedla współczesnej normy ortograficznej dla tego typu wyrazów.

Przykłady poprawnej pisowni

Moja siostra cierpi na klaustrofobię.

W ciasnych pomieszczeniach odczuwa silną klaustrofobię.

Zamiast pisać 'cierpi na klaustro fobię’, należy użyć formy 'cierpi na klaustrofobię’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *