kupiło
Poprawna pisownia
kopilo
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
kupiło
Dlaczego tak się pisze?
Forma „kopilo” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna pisownia to „kupiło”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego dotyczącymi samogłosek.
Przykłady poprawnej pisowni
Pies kupił kostkę.
Dziecko kupiło loda.
Zamiast pisać 'kopilo zabawkę’, należy użyć formy 'kupiło zabawkę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0