ksiega
Poprawna pisownia
ksienga
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
ksiega
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „ksiega”. Forma „ksienga” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię samogłoski „ę”. W tym wyrazie występuje miękki spółgłosk 'g’, który nie wymaga dodawania znaku diakrytycznego 'ą’.
Przykłady poprawnej pisowni
Przeczytałem starą księgę legend.
W bibliotece znalazłem interesującą księgę o historii Polski.
Zamiast pisać 'ksienga opowiadań’, należy używać 'ksiega opowiadań’.
Czy to było pomocne??
0 / 0