Jak się pisze ksiega czy ksienga?

ksiega
Poprawna pisownia
ksienga
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

ksiega

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „ksiega”. Forma „ksienga” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię samogłoski „ę”. W tym wyrazie występuje miękki spółgłosk 'g’, który nie wymaga dodawania znaku diakrytycznego 'ą’.

Przykłady poprawnej pisowni

Przeczytałem starą księgę legend.

W bibliotece znalazłem interesującą księgę o historii Polski.

Zamiast pisać 'ksienga opowiadań’, należy używać 'ksiega opowiadań’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *