Maria czy Mariia
Poprawna pisownia
Mariia czy Maria
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
Maria czy Mariia
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'Maria’, która jest tradycyjną polską wersją imienia. 'Mariia’ jest formą używaną w niektórych językach słowiańskich, ale w polskim nie jest uznawana za poprawną. Zasada dotyczy pisowni imion i nazwisk, w których preferowane są formy zgodne z językiem polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Maria poszła na spacer po parku.
Czy znasz Marię, która mieszka obok?
Widziałem Marię w sklepie.
Czy znasz Marię, która mieszka obok?
Widziałem Marię w sklepie.
Czy to było pomocne??
0 / 0