Jak się pisze Maria czy Mariia?

Maria czy Mariia
Poprawna pisownia
Mariia czy Maria
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

Maria czy Mariia

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'Maria’, która jest tradycyjną polską wersją imienia. 'Mariia’ jest formą używaną w niektórych językach słowiańskich, ale w polskim nie jest uznawana za poprawną. Zasada dotyczy pisowni imion i nazwisk, w których preferowane są formy zgodne z językiem polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Maria poszła na spacer po parku.
Czy znasz Marię, która mieszka obok?
Widziałem Marię w sklepie.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *