Jak się pisze musiał czy mosial?

musiał
Poprawna pisownia
mosial
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

musiał

Dlaczego tak się pisze?

Forma „mosial” jest błędna ze względu na brak wymaganego znaku diakrytycznego – litery „u” z ogonkiem. Poprawna pisownia wynika z zasad ortografii języka polskiego, które regulują użycie samogłosek nosowych.

Przykłady poprawnej pisowni

Wczoraj musiał zostać dłużej w pracy.

Musiał iść do lekarza, bo źle się czuł.

Zamiast pisać 'mosial iść’, należy używać 'musiał iść’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *