mówisz
Poprawna pisownia
mowiz
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
mówisz
Dlaczego tak się pisze?
Forma „mowiz” jest niepoprawna ze względu na brak wymaganego w języku polskim znaku diakrytycznego – ó. Poprawna forma to „mówisz”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego.
Przykłady poprawnej pisowni
Mówisz po polsku?
Co mówisz?
Zamiast pisać 'mowiz’, należy używać 'mówisz’.
Czy to było pomocne??
0 / 0