Jak się pisze na poważnie czy napowarznie?

na poważnie
Poprawna pisownia
napowarznie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

na poważnie

Dlaczego tak się pisze?

Wyrażenie „na poważnie” jest dwuczłonowe i składa się z przyimka „na” i rzeczownika „poważnie”. Pisownia rozdzielna wynika z faktu, że nie jest to spójny, utrwalony wyraz złożony.

Przykłady poprawnej pisowni

Rozmawiajmy na poważnie o naszych planach na przyszłość.

Musisz potraktować tę sprawę na poważnie.

Zamiast pisać 'rozmawiali napowarznie’, należy użyć formy 'rozmawiali na poważnie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *