Jak się pisze narzekać czy nażeka?

narzekać
Poprawna pisownia
nazeka
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

narzekać

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'narzekać’, ponieważ jest to czasownik w formie bezokolicznika. W polskim języku czasowniki zakończone na -kać mają odpowiednią formę w bezokoliczniku, która zawiera polskie znaki diakrytyczne. Forma 'nazeka’ jest niepoprawna, ponieważ nie odpowiada żadnemu z czasowników w języku polskim.

Przykłady poprawnej pisowni

Ona zawsze narzeka na pogodę.
Nie narzekaj, tylko weź się do pracy.
On narzekał na ból głowy przez cały dzień.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *