narzekać
Poprawna pisownia
nazeka
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
narzekać
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'narzekać’, ponieważ jest to czasownik w formie bezokolicznika. W polskim języku czasowniki zakończone na -kać mają odpowiednią formę w bezokoliczniku, która zawiera polskie znaki diakrytyczne. Forma 'nazeka’ jest niepoprawna, ponieważ nie odpowiada żadnemu z czasowników w języku polskim.
Przykłady poprawnej pisowni
Ona zawsze narzeka na pogodę.
Nie narzekaj, tylko weź się do pracy.
On narzekał na ból głowy przez cały dzień.
Nie narzekaj, tylko weź się do pracy.
On narzekał na ból głowy przez cały dzień.
Czy to było pomocne??
0 / 0