Jak się pisze nastrój czy nastruj?

nastrój
Poprawna pisownia
nastruj
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nastrój

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to „nastrój” ze względu na obecność nosowej samogłoski 'ą’. Pismo polskie wymaga stosowania znaków diakrytycznych w odpowiednich miejscach, a pominięcie 'ą’ stanowi błąd ortograficzny.

Przykłady poprawnej pisowni

Mój nastrój poprawił się po spotkaniu z przyjaciółmi.

Zły nastrój przeszkadzał mu w skupieniu.

Zamiast pisać 'ma zły nastruj’, należy napisać 'ma zły nastrój’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *