nastrój
Poprawna pisownia
nastruj
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nastrój
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to „nastrój” ze względu na obecność nosowej samogłoski 'ą’. Pismo polskie wymaga stosowania znaków diakrytycznych w odpowiednich miejscach, a pominięcie 'ą’ stanowi błąd ortograficzny.
Przykłady poprawnej pisowni
Mój nastrój poprawił się po spotkaniu z przyjaciółmi.
Zły nastrój przeszkadzał mu w skupieniu.
Zamiast pisać 'ma zły nastruj’, należy napisać 'ma zły nastrój’.
Czy to było pomocne??
0 / 0