Jak się pisze nie każda czy nie-kazda?

nie każda
Poprawna pisownia
nie-kazda
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie każda

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to 'nie każda’, ponieważ 'nie’ jest partykułą negującą, która łączy się z przymiotnikiem 'każda’ w sposób pisany oddzielnie. W języku polskim partykuły negujące zawsze piszemy oddzielnie od wyrazów, które negują.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie każda książka jest interesująca.
Nie każda osoba potrafi śpiewać.
Nie każda decyzja jest łatwa do podjęcia.

Czy to było pomocne??

1 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *