nie lubiły
Poprawna pisownia
nielubily
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie lubiły
Dlaczego tak się pisze?
Forma „nielubily” jest błędna ze względu na brak rozdzielnej pisowni partykuły przeczącej „nie” przed czasownikiem. W języku polskim, partykuła „nie” jest zazwyczaj pisana oddzielnie od czasownika, chyba że tworzy z nim spójny wyraz (np. nienawidzić).
Przykłady poprawnej pisowni
Dziewczynki nie lubiły brokułów.
One nie lubiły chodzić do szkoły w niedzielę.
Zamiast pisać 'nielubily muzyki’, należy używać 'nie lubiły muzyki’.
Czy to było pomocne??
0 / 0