Jak się pisze nie lubiły czy nielubily?

nie lubiły
Poprawna pisownia
nielubily
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie lubiły

Dlaczego tak się pisze?

Forma „nielubily” jest błędna ze względu na brak rozdzielnej pisowni partykuły przeczącej „nie” przed czasownikiem. W języku polskim, partykuła „nie” jest zazwyczaj pisana oddzielnie od czasownika, chyba że tworzy z nim spójny wyraz (np. nienawidzić).

Przykłady poprawnej pisowni

Dziewczynki nie lubiły brokułów.

One nie lubiły chodzić do szkoły w niedzielę.

Zamiast pisać 'nielubily muzyki’, należy używać 'nie lubiły muzyki’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *