nie śmiałabym
Poprawna pisownia
niesmiała bym
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie śmiałabym
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'nie śmiałabym’, ponieważ 'śmiać się’ jest czasownikiem, a 'nie’ jest partykułą przeczącą, która powinna być oddzielnie pisana od czasownika. Forma 'niesmiała bym’ jest niepoprawna ze względu na błędne połączenie partykuły przeczącej z formą czasownika.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie śmiałabym się tak głośno śmiać w bibliotece.
Nie śmiałabym mu tego powiedzieć wprost.
Zamiast pisać 'niesmiała bym spróbować’, należy użyć formy 'nie śmiałabym spróbować’.
Czy to było pomocne??
0 / 0