Jak się pisze nie śmiałabym czy niesmiała bym?

nie śmiałabym
Poprawna pisownia
niesmiała bym
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie śmiałabym

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'nie śmiałabym’, ponieważ 'śmiać się’ jest czasownikiem, a 'nie’ jest partykułą przeczącą, która powinna być oddzielnie pisana od czasownika. Forma 'niesmiała bym’ jest niepoprawna ze względu na błędne połączenie partykuły przeczącej z formą czasownika.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie śmiałabym się tak głośno śmiać w bibliotece.

Nie śmiałabym mu tego powiedzieć wprost.

Zamiast pisać 'niesmiała bym spróbować’, należy użyć formy 'nie śmiałabym spróbować’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *