nie uważamy
Poprawna pisownia
nieuwazamy
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie uważamy
Dlaczego tak się pisze?
W języku polskim przeczenie „nie” pisze się zawsze rozdzielnie od czasownika. Złożenie „nie uważamy” jest poprawne, ponieważ zachowuje rozdzielną pisownię partykuły przeczącej.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie uważamy, że to dobry pomysł.
Nie uważamy go za osobę godną zaufania.
Zamiast pisać 'nieuwazamy’, należy używać 'nie uważamy’.
Czy to było pomocne??
0 / 0