Jak się pisze nie uważamy czy nieuwazamy?

nie uważamy
Poprawna pisownia
nieuwazamy
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie uważamy

Dlaczego tak się pisze?

W języku polskim przeczenie „nie” pisze się zawsze rozdzielnie od czasownika. Złożenie „nie uważamy” jest poprawne, ponieważ zachowuje rozdzielną pisownię partykuły przeczącej.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie uważamy, że to dobry pomysł.

Nie uważamy go za osobę godną zaufania.

Zamiast pisać 'nieuwazamy’, należy używać 'nie uważamy’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *