Jak się pisze nie wątpię czy nie watpie?

nie wątpię
Poprawna pisownia
nie watpie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie wątpię

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „wątpię” z ó, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Literę „ó” stosujemy w słowach pochodnych od rdzenia „wątpić”, w których zachowuje się ta sama samogłoska.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie wątpię w twoje umiejętności.

Nie wątpię, że to się uda.

Zamiast pisać 'nie watpie’, należy używać 'nie wątpię’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *