nie wątpię
Poprawna pisownia
nie watpie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie wątpię
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „wątpię” z ó, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Literę „ó” stosujemy w słowach pochodnych od rdzenia „wątpić”, w których zachowuje się ta sama samogłoska.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie wątpię w twoje umiejętności.
Nie wątpię, że to się uda.
Zamiast pisać 'nie watpie’, należy używać 'nie wątpię’.
Czy to było pomocne??
0 / 0