Jak się pisze nie zauważyłyśmy czy niezauwazylysmy?

nie zauważyłyśmy
Poprawna pisownia
niezauwazylysmy
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie zauważyłyśmy

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia wymaga rozdzielnej pisowni partykuły „nie” od czasownika. Dodatkowo, forma „nie zauważyłyśmy” uwzględnia poprawną pisownię „ą”, „y” oraz końcówkę żeńskiego rodzaju liczby mnogiej.

Przykłady poprawnej pisowni

Niestety, nie zauważyłyśmy tego szczegółu.

Dziewczyny nie zauważyłyśmy żadnych zmian w otoczeniu.

Zamiast pisać 'niezauwazylysmy’, należy używać 'nie zauważyłyśmy’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *