Jak się pisze nie zdążę czy nie zdaze?

nie zdążę
Poprawna pisownia
nie zdaze 2
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie zdążę

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „nie zdążę”, ponieważ czasownik „zdążyć” wymaga dodania odpowiednich znaków diakrytycznych: „ę” i „ż”. Pominięcie tych znaków stanowi błąd ortograficzny.

Przykłady poprawnej pisowni

Obawiam się, że nie zdążę na pociąg.

Nie zdążę skończyć pracy przed wieczorem.

Zamiast pisać 'nie zdaze’, należy używać 'nie zdążę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *