nieborak
Poprawna pisownia
nie borak
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nieborak
Dlaczego tak się pisze?
Wyraz „nieborak” jest pojedynczym, utrwalonym w języku polskim rzeczownikiem oznaczającym osobę niezaradną, głupią. Pisownia rozdzielna byłaby błędna, ponieważ nie tworzy ona poprawnego związku wyrazowego.
Przykłady poprawnej pisowni
Ten nieborak znów zapomniał o terminie.
Z tego nieboraka nic nie będzie.
Zamiast pisać 'ten nie borak’, należy używać formy 'ten nieborak’.
Czy to było pomocne??
0 / 0