Jak się pisze nieborak czy nie borak?

nieborak
Poprawna pisownia
nie borak
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nieborak

Dlaczego tak się pisze?

Wyraz „nieborak” jest pojedynczym, utrwalonym w języku polskim rzeczownikiem oznaczającym osobę niezaradną, głupią. Pisownia rozdzielna byłaby błędna, ponieważ nie tworzy ona poprawnego związku wyrazowego.

Przykłady poprawnej pisowni

Ten nieborak znów zapomniał o terminie.

Z tego nieboraka nic nie będzie.

Zamiast pisać 'ten nie borak’, należy używać formy 'ten nieborak’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *