Jak się pisze nie chcialybysmy czy niechcialybysmy?

nie chcialybysmy
Poprawna pisownia
niechcialybysmy
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie chcialybysmy

Dlaczego tak się pisze?

W języku polskim przeczenia „nie” pisze się oddzielnie od czasowników. Złożone formy czasowników, takie jak „chcialybysmy”, również podlegają tej zasadzie.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie chcialibyśmy iść na ten koncert.

Nie chcialybysmy ich zawieść.

Zamiast pisać 'niechcialybysmy jechać’, należy używać 'nie chcialibyśmy jechać’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *