Jak się pisze nie jestem czy niejestem?

nie jestem
Poprawna pisownia
niejestem
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie jestem

Dlaczego tak się pisze?

W języku polskim przeczenie 'nie’ jest zawsze pisane oddzielnie od czasownika. Jest to podstawowa zasada ortografii polskiej.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł.

Nie jestem gotowy na takie wyzwanie.

Zamiast pisać 'niejestemzadowolony’, należy napisać 'nie jestem zadowolony’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *