nie jestem
Poprawna pisownia
niejestem
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie jestem
Dlaczego tak się pisze?
W języku polskim przeczenie 'nie’ jest zawsze pisane oddzielnie od czasownika. Jest to podstawowa zasada ortografii polskiej.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł.
Nie jestem gotowy na takie wyzwanie.
Zamiast pisać 'niejestemzadowolony’, należy napisać 'nie jestem zadowolony’.
Czy to było pomocne??
0 / 0