Jak się pisze nielubiom czy nie lubię?

nie lubię
Poprawna pisownia
nielubiom
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie lubię

Dlaczego tak się pisze?

Forma „nielubiom” jest błędna, ponieważ stanowi niepoprawną próbę utworzenia formy skróconej z przeczeniem. Poprawna forma to „nie lubię”, gdzie przeczenie jest oddzielone od czasownika.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie lubię zimnej pogody.

Nie lubię, gdy się spieszę.

Zamiast pisać 'nielubiom’ należy używać 'nie lubię’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *