Jak się pisze nienaj gorsi czy nie najgorsi?

nie najgorsi
Poprawna pisownia
nienaj gorsi
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie najgorsi

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'nie najgorsi’, ponieważ przymiotnik 'najgorsi’ jest modyfikowany przez partykułę przeczącą 'nie’, która w tym przypadku powinna być pisana rozdzielnie. Związki frazeologiczne z 'naj’ wymagają rozdzielnej pisowni z partykułą przeczącą.

Przykłady poprawnej pisowni

Uczniowie z tej klasy nie najgorsi.

Wyniki testu nie najgorsi, ale mogły być lepsze.

Zamiast pisać 'uczniowie nienaj gorsi’, należy użyć formy 'uczniowie nie najgorsi’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *