nie najgorsi
Poprawna pisownia
nienaj gorsi
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie najgorsi
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'nie najgorsi’, ponieważ przymiotnik 'najgorsi’ jest modyfikowany przez partykułę przeczącą 'nie’, która w tym przypadku powinna być pisana rozdzielnie. Związki frazeologiczne z 'naj’ wymagają rozdzielnej pisowni z partykułą przeczącą.
Przykłady poprawnej pisowni
Uczniowie z tej klasy nie najgorsi.
Wyniki testu nie najgorsi, ale mogły być lepsze.
Zamiast pisać 'uczniowie nienaj gorsi’, należy użyć formy 'uczniowie nie najgorsi’.
Czy to było pomocne??
0 / 0