Jak się pisze nieprzyjemnie czy nie przyjemnie?

nieprzyjemnie
Poprawna pisownia
nie przyjemnie
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nieprzyjemnie

Dlaczego tak się pisze?

Przymiotnik 'przyjemny’ z przedrostkiem 'nie-’ tworzy przysłówek 'nieprzyjemnie’. Pisownia łączna jest poprawna, zgodnie z zasadami ortografii dotyczącymi tworzenia przysłówków z partykuły 'nie-’ i przymiotników.

Przykłady poprawnej pisowni

Było nieprzyjemnie zimno w tym pomieszczeniu.

Nieprzyjemnie zaskoczyła mnie ta wiadomość.

Zamiast pisać 'Było nie przyjemnie’, należy napisać 'Było nieprzyjemnie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *