nieprzyjemnie
Poprawna pisownia
nie przyjemnie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nieprzyjemnie
Dlaczego tak się pisze?
Przymiotnik 'przyjemny’ z przedrostkiem 'nie-’ tworzy przysłówek 'nieprzyjemnie’. Pisownia łączna jest poprawna, zgodnie z zasadami ortografii dotyczącymi tworzenia przysłówków z partykuły 'nie-’ i przymiotników.
Przykłady poprawnej pisowni
Było nieprzyjemnie zimno w tym pomieszczeniu.
Nieprzyjemnie zaskoczyła mnie ta wiadomość.
Zamiast pisać 'Było nie przyjemnie’, należy napisać 'Było nieprzyjemnie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0