Jak się pisze nie słyszę czy niesłyszę?

nie słyszę czy nie słyszę
Poprawna pisownia
nieslysze czy nie-slysze
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie słyszę czy nie słyszę

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna forma to 'nie słyszę’, ponieważ 'słyszeć’ to czasownik, który w pierwszej osobie liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym przyjmuje formę 'słyszę’. Przypominam, że polski język wymaga użycia polskich znaków diakrytycznych w miejscach, gdzie są one wymagane, co dotyczy zarówno słowa 'słyszę’, jak i użycia spacji w wyrażeniu.

Przykłady poprawnej pisowni

Nie słyszę, co mówisz.
Czy ty nie słyszysz tego dźwięku?
Nie słyszę twojego głosu z drugiego pokoju.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *