nie słyszę czy nie słyszę
Poprawna pisownia
nieslysze czy nie-slysze
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie słyszę czy nie słyszę
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna forma to 'nie słyszę’, ponieważ 'słyszeć’ to czasownik, który w pierwszej osobie liczby pojedynczej w czasie teraźniejszym przyjmuje formę 'słyszę’. Przypominam, że polski język wymaga użycia polskich znaków diakrytycznych w miejscach, gdzie są one wymagane, co dotyczy zarówno słowa 'słyszę’, jak i użycia spacji w wyrażeniu.
Przykłady poprawnej pisowni
Nie słyszę, co mówisz.
Czy ty nie słyszysz tego dźwięku?
Nie słyszę twojego głosu z drugiego pokoju.
Czy ty nie słyszysz tego dźwięku?
Nie słyszę twojego głosu z drugiego pokoju.
Czy to było pomocne??
0 / 0