Jak się pisze nieszczęściu czy nie szczesciu?

nieszczęściu
Poprawna pisownia
nie szczesciu
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nieszczęściu

Dlaczego tak się pisze?

Słowo „nieszczęście” jest rzeczownikiem pisanym łącznie. Rozdzielnia pisownia jest niepoprawna, ponieważ nie ma podstawy morfologicznej ani składniowej do rozdzielenia elementów tego wyrazu.

Przykłady poprawnej pisowni

Wpadł w nieszczęście przez własną głupotę.

Uniknął nieszczęścia dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności.

Zamiast pisać 'nie szczesciu’, należy używać 'nieszczęściu’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *