nie zdażyła
Poprawna pisownia
niezdazyla
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie zdażyła
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia wymaga rozdzielnego zapisu partykuły „nie” przed czasownikiem. Zapis łączony jest błędem ortograficznym.
Przykłady poprawnej pisowni
Niestety, nie zdażyła na pociąg.
Ona nie zdażyła skończyć pracy na czas.
Zamiast pisać 'niezdazyla’, należy używać 'nie zdażyła’.
Czy to było pomocne??
0 / 0