nie zdażyło
Poprawna pisownia
niezdonzylo
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
nie zdażyło
Dlaczego tak się pisze?
Forma „niezdonzylo” jest błędna ze względu na nieprawidłową pisownię. Poprawna forma to „nie zdażyło”, ponieważ czasownik „zdażyć” pisze się z literą „ż”, a nie „z”. Dodatkowo, w tym przypadku zachodzi rozdzielna pisownia partykuły „nie” z czasownikiem.
Przykłady poprawnej pisowni
Niestety, nie zdażyło się nam dotrzeć na czas.
Nie zdażyło się, żeby tak padało w maju.
Zamiast pisać 'niezdonzylo’, należy używać 'nie zdażyło’.
Czy to było pomocne??
0 / 0