Jak się pisze nie zdażyło czy niezdonzylo?

nie zdażyło
Poprawna pisownia
niezdonzylo
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

nie zdażyło

Dlaczego tak się pisze?

Forma „niezdonzylo” jest błędna ze względu na nieprawidłową pisownię. Poprawna forma to „nie zdażyło”, ponieważ czasownik „zdażyć” pisze się z literą „ż”, a nie „z”. Dodatkowo, w tym przypadku zachodzi rozdzielna pisownia partykuły „nie” z czasownikiem.

Przykłady poprawnej pisowni

Niestety, nie zdażyło się nam dotrzeć na czas.

Nie zdażyło się, żeby tak padało w maju.

Zamiast pisać 'niezdonzylo’, należy używać 'nie zdażyło’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *