oburzenie
Poprawna pisownia
oborzenie
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
oburzenie
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „oburzenie”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego. Forma „oborzenie” jest błędna, ponieważ nie istnieje w słowniku języka polskiego.
Przykłady poprawnej pisowni
Jego oburzenie było widoczne w każdym geście.
Wywołała ogólne oburzenie swoim zachowaniem.
Zamiast pisać 'oborzenie’, należy używać 'oburzenie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0