Jak się pisze oburzenie czy obozenie?

oburzeniu
Poprawna pisownia
obozeniu
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

oburzeniu

Dlaczego tak się pisze?

Poprawna pisownia to „oburzeniu”, ponieważ zawiera ona głoskę nosową ę, a nie a. Błędna forma „obozeniu” pomija niezbędny element fonetyczny i ortograficzny.

Przykłady poprawnej pisowni

Wyraził swoje oburzenie z powodu niesprawiedliwości.

Jego oburzenie było widoczne w każdym geście.

Zamiast pisać 'wyraził swoje obozenie’, należy użyć formy 'wyraził swoje oburzenie’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *