oburzeniu
Poprawna pisownia
obozeniu
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
oburzeniu
Dlaczego tak się pisze?
Poprawna pisownia to „oburzeniu”, ponieważ zawiera ona głoskę nosową ę, a nie a. Błędna forma „obozeniu” pomija niezbędny element fonetyczny i ortograficzny.
Przykłady poprawnej pisowni
Wyraził swoje oburzenie z powodu niesprawiedliwości.
Jego oburzenie było widoczne w każdym geście.
Zamiast pisać 'wyraził swoje obozenie’, należy użyć formy 'wyraził swoje oburzenie’.
Czy to było pomocne??
0 / 0