odbierz
Poprawna pisownia
odbiez
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
odbierz
Dlaczego tak się pisze?
Forma „odbiez” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię. Poprawna forma to „odbierz”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, które wymagają użycia litery „e” w tym miejscu.
Przykłady poprawnej pisowni
Proszę odebrać przesyłkę z poczty.
Musisz odebrać telefon, dzwoni szef.
Zamiast pisać 'odbiez list’, należy użyć formy 'odbierz list’.
Czy to było pomocne??
0 / 0