Jak się pisze odbierz czy odbiez?

odbierz
Poprawna pisownia
odbiez
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

odbierz

Dlaczego tak się pisze?

Forma „odbiez” jest niepoprawna ze względu na błędną pisownię. Poprawna forma to „odbierz”, zgodnie z zasadami ortografii języka polskiego, które wymagają użycia litery „e” w tym miejscu.

Przykłady poprawnej pisowni

Proszę odebrać przesyłkę z poczty.

Musisz odebrać telefon, dzwoni szef.

Zamiast pisać 'odbiez list’, należy użyć formy 'odbierz list’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *