odegrać
Poprawna pisownia
odegradz
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
odegrać
Dlaczego tak się pisze?
Forma „odegradz” jest błędna. Poprawna forma to „odegrać”, ponieważ jest to forma bezokolicznika czasownika „odegrać”, utworzonego od rdzenia „odegra-” i końcówki -ć charakterystycznej dla bezokoliczników polskich czasowników.
Przykłady poprawnej pisowni
Musimy odegrać ważną rolę w tym projekcie.
Spróbuj odegrać scenę jeszcze raz, tym razem z większym zaangażowaniem.
Zamiast pisać 'Spróbuj odegradz rolę’, należy użyć formy 'Spróbuj odegrać rolę’.
Czy to było pomocne??
0 / 0