Jak się pisze odegrać czy odegradz?

odegrać
Poprawna pisownia
odegradz
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

odegrać

Dlaczego tak się pisze?

Forma „odegradz” jest błędna. Poprawna forma to „odegrać”, ponieważ jest to forma bezokolicznika czasownika „odegrać”, utworzonego od rdzenia „odegra-” i końcówki -ć charakterystycznej dla bezokoliczników polskich czasowników.

Przykłady poprawnej pisowni

Musimy odegrać ważną rolę w tym projekcie.

Spróbuj odegrać scenę jeszcze raz, tym razem z większym zaangażowaniem.

Zamiast pisać 'Spróbuj odegradz rolę’, należy użyć formy 'Spróbuj odegrać rolę’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *