odejść
Poprawna pisownia
odejzc
Niepoprawna pisownia
Poprawna pisownia to:
odejść
Dlaczego tak się pisze?
Forma „odejzc” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna forma to „odejść”, gdzie „ść” jest poprawnym połączeniem liter w tym czasowniku.
Przykłady poprawnej pisowni
Postanowił odejść z pracy po dziesięciu latach.
Nie chciała odejść, choć wszyscy ją o to prosili.
Zamiast pisać 'postanowił odejzc’, należy użyć formy 'postanowił odejść’.
Czy to było pomocne??
0 / 0