Jak się pisze odejść czy odejzc?

odejść
Poprawna pisownia
odejzc
Niepoprawna pisownia

Poprawna pisownia to:

odejść

Dlaczego tak się pisze?

Forma „odejzc” jest błędna ze względu na niepoprawną pisownię. Poprawna forma to „odejść”, gdzie „ść” jest poprawnym połączeniem liter w tym czasowniku.

Przykłady poprawnej pisowni

Postanowił odejść z pracy po dziesięciu latach.

Nie chciała odejść, choć wszyscy ją o to prosili.

Zamiast pisać 'postanowił odejzc’, należy użyć formy 'postanowił odejść’.

Czy to było pomocne??

0 / 0

Dodaj komentarz 0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *